1825Y2500560JCR
Mfr.Part #
1825Y2500560JCR
Description
CAP CER 56PF 250V C0G/NP0 1825
Voltage - Rated :
250V
Temperature Coefficient :
C0G NP0 1B
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Published :
Tolerance :
±5%
Capacitance :
56pF
Thickness (Max) :
0.098 2.50mm
Size / Dimension :
0.177Lx0.252W 4.50mmx6.40mm
Datasheets
1825Y2500560JCR
Knowles Syfer 1825Y2500560JCR
FlexiCap 1825 4564Metric Ceramic Capacitor 0.177Lx0.252W 4.50mmx6.40mm C0G NP0 1B ±5% 56pF