1825Y2500474MXT
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
1825Y2500474MXT
Manufacturer
Knowles Syfer
Package / Case
1825 (4564 metric)
Datasheet
Download
Description
CAP CER 0.47UF 250V X7R 1825
Manufacturer :
Knowles Syfer
Product Category :
Ceramic Capacitors
Voltage - Rated :
250V
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Applications :
Boardflex Sensitive
Series :
FlexiCap™
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Thickness (Max) :
0.098 2.50mm
Size / Dimension :
0.177Lx0.252W 4.50mmx6.40mm
Feature :
Soft Termination
Published :
Tolerance :
±20%
Capacitance :
0.47µF
Mounting Type :
Surface Mount, MLCC
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Package / Case :
1825 (4564 metric)
Factory Lead Time :
8 Weeks
Temperature Coefficient :
X7R 2R1
Datasheets
1825Y2500474MXT
Knowles Syfer 1825Y2500474MXT
FlexiCap™ 0.47μF 250V Ceramic Capacitor ±20% X7R 2R1 0.177Lx0.252W 4.50mmx6.40mm -55°C~125°C Soft Termination Surface Mount, MLCC 1825 (4564 Metric)
1825Y2500474MXT Overview
A program's size/dimension is 0.177Lx0.252W 4.50mmx6.40mm for this device.Its coefficient is X7R 2R1 and determines the change in resistance per degree of temperature for a substance.
1825Y2500474MXT Features
a size/dimension of 0.177Lx0.252W 4.50mmx6.40mm