1825Y2500472KCT
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
1825Y2500472KCT
Manufacturer
Knowles Syfer
Package / Case
1825 (4564 metric)
Datasheet
Download
Description
CAP CER 4700PF 250V C0G/NP0 1825
Manufacturer :
Knowles Syfer
Product Category :
Ceramic Capacitors
Factory Lead Time :
8 Weeks
Mounting Type :
Surface Mount, MLCC
Thickness (Max) :
0.098 2.50mm
Feature :
Soft Termination
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Capacitance :
4700pF
Series :
FlexiCap™
Applications :
Boardflex Sensitive
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Size / Dimension :
0.177Lx0.252W 4.50mmx6.40mm
Voltage - Rated :
250V
Temperature Coefficient :
C0G NP0 1B
Tolerance :
±10%
Package / Case :
1825 (4564 metric)
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Datasheets
1825Y2500472KCT
Knowles Syfer 1825Y2500472KCT
FlexiCap™ 4700pF 250V Ceramic Capacitor ±10% C0G NP0 1B 0.177Lx0.252W 4.50mmx6.40mm -55°C~125°C Soft Termination Surface Mount, MLCC 1825 (4564 Metric)
1825Y2500472KCT Overview
A 0.177Lx0.252W 4.50mmx6.40mm size/dimension program is available for this device.Temperature coefficient of resistance consists of the change in electrical resistance of a substance with respect to each degree change in temperature, and it is C0G NP0 1B.
1825Y2500472KCT Features
a size/dimension of 0.177Lx0.252W 4.50mmx6.40mm