1825Y2500472JCT
Mfr.Part #
1825Y2500472JCT
Description
CAP CER 4700PF 250V C0G/NP0 1825
Voltage - Rated :
250V
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Tolerance :
±5%
Thickness (Max) :
0.098 2.50mm
Capacitance :
4700pF
Size / Dimension :
0.177Lx0.252W 4.50mmx6.40mm
Datasheets
1825Y2500472JCT
Knowles Syfer 1825Y2500472JCT
FlexiCap™ 4700pF 250V Ceramic Capacitor ±5% C0G NP0 1B 0.177Lx0.252W 4.50mmx6.40mm -55°C~125°C Soft Termination Surface Mount, MLCC 1825 (4564 Metric)
1825Y2500472JCT Overview
Ceramic capacitor is 0.177Lx0.252W 4.50mmx6.40mm in size/dimension for this device.Generally, the temperature coefficient of resistance is defined as the change in electrical resistance of a substance with respect to temperature changes, and it is equal to C0G NP0 1B.
1825Y2500472JCT Features
a size/dimension of 0.177Lx0.252W 4.50mmx6.40mm