1825Y2500472GCR
Mfr.Part #
1825Y2500472GCR
Description
CAP CER 4700PF 250V C0G/NP0 1825
Capacitance :
4700pF
Tolerance :
±2%
Size / Dimension :
0.177Lx0.252W 4.50mmx6.40mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Voltage - Rated :
250V
Thickness (Max) :
0.098 2.50mm
Datasheets
1825Y2500472GCR
Knowles Syfer 1825Y2500472GCR
FlexiCap 1825 4564Metric Ceramic Capacitor 0.177Lx0.252W 4.50mmx6.40mm C0G NP0 1B ±2% 4700pF