1825Y2500394MXT
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
1825Y2500394MXT
Manufacturer
Knowles Syfer
Package / Case
1825 (4564 metric)
Datasheet
Download
Description
CAP CER 0.39UF 250V X7R 1825
Manufacturer :
Knowles Syfer
Product Category :
Ceramic Capacitors
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Applications :
Boardflex Sensitive
Voltage - Rated :
250V
Feature :
Soft Termination
Tolerance :
±20%
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Series :
FlexiCap™
Capacitance :
0.39µF
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Thickness (Max) :
0.098 2.50mm
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Published :
Package / Case :
1825 (4564 metric)
Mounting Type :
Surface Mount, MLCC
Temperature Coefficient :
X7R 2R1
Factory Lead Time :
8 Weeks
Size / Dimension :
0.177Lx0.252W 4.50mmx6.40mm
Datasheets
1825Y2500394MXT
Knowles Syfer 1825Y2500394MXT
FlexiCap™ 0.39μF 250V Ceramic Capacitor ±20% X7R 2R1 0.177Lx0.252W 4.50mmx6.40mm -55°C~125°C Soft Termination Surface Mount, MLCC 1825 (4564 Metric)
1825Y2500394MXT Overview
Using this device, the program has a size/dimension of 0.177Lx0.252W 4.50mmx6.40mm.This coefficient equals X7R 2R1 indicates that a substance's electrical resistance changes with temperature per degree change.
1825Y2500394MXT Features
a size/dimension of 0.177Lx0.252W 4.50mmx6.40mm