1825Y2500394JXT
Mfr.Part #
1825Y2500394JXT
Description
CAP CER 0.39UF 250V X7R 1825
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Tolerance :
±5%
Temperature Coefficient :
X7R 2R1
Voltage - Rated :
250V
Capacitance :
0.39µF
Thickness (Max) :
0.098 2.50mm
Size / Dimension :
0.177Lx0.252W 4.50mmx6.40mm
Datasheets
1825Y2500394JXT
Knowles Syfer 1825Y2500394JXT
FlexiCap™ 0.39μF 250V Ceramic Capacitor ±5% X7R 2R1 0.177Lx0.252W 4.50mmx6.40mm -55°C~125°C Soft Termination Surface Mount, MLCC 1825 (4564 Metric)
1825Y2500394JXT Overview
A 0.177Lx0.252W 4.50mmx6.40mm size/dimension program is available for this device.Temperature coefficient of resistance consists of the change in electrical resistance of a substance with respect to each degree change in temperature, and it is X7R 2R1.
1825Y2500394JXT Features
a size/dimension of 0.177Lx0.252W 4.50mmx6.40mm