1825Y2500392FCR
Mfr.Part #
1825Y2500392FCR
Description
CAP CER 3900PF 250V C0G/NP0 1825
Capacitance :
3900pF
Size / Dimension :
0.177Lx0.252W 4.50mmx6.40mm
Thickness (Max) :
0.098 2.50mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Voltage - Rated :
250V
Tolerance :
±1%
Temperature Coefficient :
C0G NP0 1B
Published :
Datasheets
1825Y2500392FCR
Knowles Syfer 1825Y2500392FCR
FlexiCap 1825 4564Metric Ceramic Capacitor 0.177Lx0.252W 4.50mmx6.40mm C0G NP0 1B ±1% 3900pF