1825Y2500391JCR
Mfr.Part #
1825Y2500391JCR
Description
CAP CER 390PF 250V C0G/NP0 1825
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Thickness (Max) :
0.098 2.50mm
Tolerance :
±5%
Size / Dimension :
0.177Lx0.252W 4.50mmx6.40mm
Voltage - Rated :
250V
Capacitance :
390pF
Datasheets
1825Y2500391JCR
Knowles Syfer 1825Y2500391JCR
FlexiCap 1825 4564Metric Ceramic Capacitor 0.177Lx0.252W 4.50mmx6.40mm C0G NP0 1B ±5% 390pF