1825Y2500391GCT
Mfr.Part #
1825Y2500391GCT
Description
CAP CER 390PF 250V C0G/NP0 1825
Voltage - Rated :
250V
Thickness (Max) :
0.098 2.50mm
Size / Dimension :
0.177Lx0.252W 4.50mmx6.40mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Capacitance :
390pF
Tolerance :
±2%
Datasheets
1825Y2500391GCT
Knowles Syfer 1825Y2500391GCT
FlexiCap™ 390pF 250V Ceramic Capacitor ±2% C0G NP0 1B 0.177Lx0.252W 4.50mmx6.40mm -55°C~125°C Soft Termination Surface Mount, MLCC 1825 (4564 Metric)
1825Y2500391GCT Overview
This device's program size/dimension is 0.177Lx0.252W 4.50mmx6.40mm.A substance's temperature coefficient of resistance is generally defined as how its electrical resistance changes with per degree change in temperature.
1825Y2500391GCT Features
a size/dimension of 0.177Lx0.252W 4.50mmx6.40mm