1825Y2500391FCT
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
1825Y2500391FCT
Manufacturer
Knowles Syfer
Package / Case
1825 (4564 metric)
Datasheet
Download
Description
CAP CER 390PF 250V C0G/NP0 1825
Manufacturer :
Knowles Syfer
Product Category :
Ceramic Capacitors
Voltage - Rated :
250V
Mounting Type :
Surface Mount, MLCC
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Feature :
Soft Termination
Capacitance :
390pF
Temperature Coefficient :
C0G NP0 1B
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Size / Dimension :
0.177Lx0.252W 4.50mmx6.40mm
Series :
FlexiCap™
Applications :
Boardflex Sensitive
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Package / Case :
1825 (4564 metric)
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Published :
Thickness (Max) :
0.098 2.50mm
Tolerance :
±1%
Factory Lead Time :
8 Weeks
Datasheets
1825Y2500391FCT
Knowles Syfer 1825Y2500391FCT
FlexiCap™ 390pF 250V Ceramic Capacitor ±1% C0G NP0 1B 0.177Lx0.252W 4.50mmx6.40mm -55°C~125°C Soft Termination Surface Mount, MLCC 1825 (4564 Metric)
1825Y2500391FCT Overview
A 0.177Lx0.252W 4.50mmx6.40mm size/dimension program is available for this device.Temperature coefficient of resistance consists of the change in electrical resistance of a substance with respect to each degree change in temperature, and it is C0G NP0 1B.
1825Y2500391FCT Features
a size/dimension of 0.177Lx0.252W 4.50mmx6.40mm