1825Y2500334MXR
Mfr.Part #
1825Y2500334MXR
Description
CAP CER 0.33UF 250V X7R 1825
Temperature Coefficient :
X7R 2R1
Tolerance :
±20%
Voltage - Rated :
250V
Capacitance :
0.33μF
Size / Dimension :
0.177Lx0.252W 4.50mmx6.40mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Thickness (Max) :
0.098 2.50mm
Datasheets
1825Y2500334MXR
Knowles Syfer 1825Y2500334MXR
FlexiCap 1825 4564Metric Ceramic Capacitor 0.177Lx0.252W 4.50mmx6.40mm X7R 2R1 ±20% 0.33muF