1825Y2500330KCT
Mfr.Part #
1825Y2500330KCT
Description
CAP CER 33PF 250V C0G/NP0 1825
Size / Dimension :
0.177Lx0.252W 4.50mmx6.40mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Tolerance :
±10%
Thickness (Max) :
0.098 2.50mm
Temperature Coefficient :
C0G NP0 1B
Voltage - Rated :
250V
Capacitance :
33pF
Mounting Type :
Surface Mount, MLCC
Published :
Datasheets
1825Y2500330KCT
Knowles Syfer 1825Y2500330KCT
FlexiCap™ 33pF 250V Ceramic Capacitor ±10% C0G NP0 1B 0.177Lx0.252W 4.50mmx6.40mm -55°C~125°C Soft Termination Surface Mount, MLCC 1825 (4564 Metric)
1825Y2500330KCT Overview
Programs on this device are of 0.177Lx0.252W 4.50mmx6.40mm size/dimension.Temperature coefficient of resistance refers to the change in electrical resistance of a substance per degree change in temperature, with C0G NP0 1B being the highest temperature coefficient.
1825Y2500330KCT Features
a size/dimension of 0.177Lx0.252W 4.50mmx6.40mm