1825Y2500273MXT
Mfr.Part #
1825Y2500273MXT
Description
CAP CER 0.027UF 250V X7R 1825
Capacitance :
0.027μF
Tolerance :
±20%
Thickness (Max) :
0.098 2.50mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Temperature Coefficient :
X7R 2R1
Voltage - Rated :
250V
Size / Dimension :
0.177Lx0.252W 4.50mmx6.40mm
Datasheets
1825Y2500273MXT
Knowles Syfer 1825Y2500273MXT
FlexiCap™ 0.027μF 250V Ceramic Capacitor ±20% X7R 2R1 0.177Lx0.252W 4.50mmx6.40mm -55°C~125°C Soft Termination Surface Mount, MLCC 1825 (4564 Metric)
1825Y2500273MXT Overview
A program's size/dimension is 0.177Lx0.252W 4.50mmx6.40mm for this device.Its coefficient is X7R 2R1 and determines the change in resistance per degree of temperature for a substance.
1825Y2500273MXT Features
a size/dimension of 0.177Lx0.252W 4.50mmx6.40mm