1825Y2500273KXT
Mfr.Part #
1825Y2500273KXT
Description
CAP CER 0.027UF 250V X7R 1825
Tolerance :
±10%
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Thickness (Max) :
0.098 2.50mm
Temperature Coefficient :
X7R 2R1
Capacitance :
0.027μF
Size / Dimension :
0.177Lx0.252W 4.50mmx6.40mm
Voltage - Rated :
250V
Datasheets
1825Y2500273KXT
Knowles Syfer 1825Y2500273KXT
FlexiCap™ 0.027μF 250V Ceramic Capacitor ±10% X7R 2R1 0.177Lx0.252W 4.50mmx6.40mm -55°C~125°C Soft Termination Surface Mount, MLCC 1825 (4564 Metric)
1825Y2500273KXT Overview
Using this device, the program has a size/dimension of 0.177Lx0.252W 4.50mmx6.40mm.This coefficient equals X7R 2R1 indicates that a substance's electrical resistance changes with temperature per degree change.
1825Y2500273KXT Features
a size/dimension of 0.177Lx0.252W 4.50mmx6.40mm