1825Y2500273JCT
Mfr.Part #
1825Y2500273JCT
Description
CAP CER 0.027UF 250V C0G 1825
Capacitance :
0.027μF
Tolerance :
±5%
Size / Dimension :
0.177Lx0.252W 4.50mmx6.40mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Voltage - Rated :
250V
Thickness (Max) :
0.098 2.50mm
Datasheets
1825Y2500273JCT
Knowles Syfer 1825Y2500273JCT
FlexiCap™ 0.027μF 250V Ceramic Capacitor ±5% C0G NP0 1B 0.177Lx0.252W 4.50mmx6.40mm -55°C~125°C Soft Termination Surface Mount, MLCC 1825 (4564 Metric)
1825Y2500273JCT Overview
In the case of this device, the size/dimension of the program is 0.177Lx0.252W 4.50mmx6.40mm.The temperature coefficient of resistance is generally defined as the change in electrical resistance of a substance with respect to per degree change in temperature, and its coefficient is C0G NP0 1B.
1825Y2500273JCT Features
a size/dimension of 0.177Lx0.252W 4.50mmx6.40mm