1825Y2500273FCT
Mfr.Part #
1825Y2500273FCT
Description
CAP CER 0.027UF 250V C0G 1825
Capacitance :
0.027μF
Tolerance :
±1%
Size / Dimension :
0.177Lx0.252W 4.50mmx6.40mm
Published :
Voltage - Rated :
250V
Thickness (Max) :
0.098 2.50mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Datasheets
1825Y2500273FCT
Knowles Syfer 1825Y2500273FCT
FlexiCap™ 0.027μF 250V Ceramic Capacitor ±1% C0G NP0 1B 0.177Lx0.252W 4.50mmx6.40mm -55°C~125°C Soft Termination Surface Mount, MLCC 1825 (4564 Metric)
1825Y2500273FCT Overview
Programs on this device are of 0.177Lx0.252W 4.50mmx6.40mm size/dimension.Temperature coefficient of resistance refers to the change in electrical resistance of a substance per degree change in temperature, with C0G NP0 1B being the highest temperature coefficient.
1825Y2500273FCT Features
a size/dimension of 0.177Lx0.252W 4.50mmx6.40mm