1825Y2500270GCR
Mfr.Part #
1825Y2500270GCR
Description
CAP CER 27PF 250V C0G/NP0 1825
Thickness (Max) :
0.098 2.50mm
Tolerance :
±2%
Capacitance :
27pF
Voltage - Rated :
250V
Published :
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Size / Dimension :
0.177Lx0.252W 4.50mmx6.40mm
Datasheets
1825Y2500270GCR
Knowles Syfer 1825Y2500270GCR
FlexiCap 1825 4564Metric Ceramic Capacitor 0.177Lx0.252W 4.50mmx6.40mm C0G NP0 1B ±2% 27pF