1825Y2500222FCT
Mfr.Part #
1825Y2500222FCT
Description
CAP CER 2200PF 250V C0G/NP0 1825
Ceramic Capacitors
Published :
Tolerance :
±1%
Temperature Coefficient :
C0G NP0 1B
Capacitance :
2200pF
Size / Dimension :
0.177Lx0.252W 4.50mmx6.40mm
Voltage - Rated :
250V
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Thickness (Max) :
0.098 2.50mm
Datasheets
1825Y2500222FCT
Knowles Syfer 1825Y2500222FCT
FlexiCap™ 2200pF 250V Ceramic Capacitor ±1% C0G NP0 1B 0.177Lx0.252W 4.50mmx6.40mm -55°C~125°C Soft Termination Surface Mount, MLCC 1825 (4564 Metric)
1825Y2500222FCT Overview
This device's program size/dimension is 0.177Lx0.252W 4.50mmx6.40mm.A substance's temperature coefficient of resistance is generally defined as how its electrical resistance changes with per degree change in temperature.
1825Y2500222FCT Features
a size/dimension of 0.177Lx0.252W 4.50mmx6.40mm