1825Y2500221JCT
Mfr.Part #
1825Y2500221JCT
Description
CAP CER 220PF 250V C0G/NP0 1825
Size / Dimension :
0.177Lx0.252W 4.50mmx6.40mm
Capacitance :
220pF
Voltage - Rated :
250V
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Thickness (Max) :
0.098 2.50mm
Temperature Coefficient :
C0G NP0 1B
Tolerance :
±5%
1825 (4564 metric)
Published :
Datasheets
1825Y2500221JCT
Knowles Syfer 1825Y2500221JCT
FlexiCap™ 220pF 250V Ceramic Capacitor ±5% C0G NP0 1B 0.177Lx0.252W 4.50mmx6.40mm -55°C~125°C Soft Termination Surface Mount, MLCC 1825 (4564 Metric)
1825Y2500221JCT Overview
Using this device, the program has a size/dimension of 0.177Lx0.252W 4.50mmx6.40mm.This coefficient equals C0G NP0 1B indicates that a substance's electrical resistance changes with temperature per degree change.
1825Y2500221JCT Features
a size/dimension of 0.177Lx0.252W 4.50mmx6.40mm