1825Y2500183FCT
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
1825Y2500183FCT
Manufacturer
Knowles Syfer
Package / Case
1825 (4564 metric)
Datasheet
Download
Description
CAP CER 0.018UF 250V C0G 1825
Manufacturer :
Knowles Syfer
Product Category :
Ceramic Capacitors
Applications :
Boardflex Sensitive
Tolerance :
±1%
Package / Case :
1825 (4564 metric)
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Thickness (Max) :
0.098 2.50mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Published :
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Feature :
Soft Termination
Temperature Coefficient :
C0G NP0 1B
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Capacitance :
0.018μF
Voltage - Rated :
250V
Series :
FlexiCap™
Size / Dimension :
0.177Lx0.252W 4.50mmx6.40mm
Factory Lead Time :
8 Weeks
Mounting Type :
Surface Mount, MLCC
Datasheets
1825Y2500183FCT
Knowles Syfer 1825Y2500183FCT
FlexiCap™ 0.018μF 250V Ceramic Capacitor ±1% C0G NP0 1B 0.177Lx0.252W 4.50mmx6.40mm -55°C~125°C Soft Termination Surface Mount, MLCC 1825 (4564 Metric)
1825Y2500183FCT Overview
In the case of this device, the size/dimension of the program is 0.177Lx0.252W 4.50mmx6.40mm.The temperature coefficient of resistance is generally defined as the change in electrical resistance of a substance with respect to per degree change in temperature, and its coefficient is C0G NP0 1B.
1825Y2500183FCT Features
a size/dimension of 0.177Lx0.252W 4.50mmx6.40mm