1825Y2500182GCT
Mfr.Part #
1825Y2500182GCT
Description
CAP CER 1800PF 250V C0G/NP0 1825
Tolerance :
±2%
Capacitance :
1800pF
Temperature Coefficient :
C0G NP0 1B
Published :
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Voltage - Rated :
250V
Size / Dimension :
0.177Lx0.252W 4.50mmx6.40mm
Thickness (Max) :
0.098 2.50mm
Datasheets
1825Y2500182GCT
Knowles Syfer 1825Y2500182GCT
FlexiCap™ 1800pF 250V Ceramic Capacitor ±2% C0G NP0 1B 0.177Lx0.252W 4.50mmx6.40mm -55°C~125°C Soft Termination Surface Mount, MLCC 1825 (4564 Metric)
1825Y2500182GCT Overview
Programs on this device are of 0.177Lx0.252W 4.50mmx6.40mm size/dimension.Temperature coefficient of resistance refers to the change in electrical resistance of a substance per degree change in temperature, with C0G NP0 1B being the highest temperature coefficient.
1825Y2500182GCT Features
a size/dimension of 0.177Lx0.252W 4.50mmx6.40mm