1825Y2500153KCT
Mfr.Part #
1825Y2500153KCT
Description
CAP CER 0.015UF 250V C0G 1825
Capacitance :
0.015µF
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Tolerance :
±10%
Thickness (Max) :
0.098 2.50mm
Voltage - Rated :
250V
Size / Dimension :
0.177Lx0.252W 4.50mmx6.40mm
Datasheets
1825Y2500153KCT
Knowles Syfer 1825Y2500153KCT
FlexiCap™ 0.015μF 250V Ceramic Capacitor ±10% C0G NP0 1B 0.177Lx0.252W 4.50mmx6.40mm -55°C~125°C Soft Termination Surface Mount, MLCC 1825 (4564 Metric)
1825Y2500153KCT Overview
Using this device, the program has a size/dimension of 0.177Lx0.252W 4.50mmx6.40mm.This coefficient equals C0G NP0 1B indicates that a substance's electrical resistance changes with temperature per degree change.
1825Y2500153KCT Features
a size/dimension of 0.177Lx0.252W 4.50mmx6.40mm