1825Y2500153GCT
Mfr.Part #
1825Y2500153GCT
Description
CAP CER 0.015UF 250V C0G 1825
Ceramic Capacitors
Published :
Tolerance :
±2%
Voltage - Rated :
250V
Thickness (Max) :
0.098 2.50mm
Size / Dimension :
0.177Lx0.252W 4.50mmx6.40mm
Temperature Coefficient :
C0G NP0 1B
Capacitance :
0.015µF
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Datasheets
1825Y2500153GCT
Knowles Syfer 1825Y2500153GCT
FlexiCap™ 0.015μF 250V Ceramic Capacitor ±2% C0G NP0 1B 0.177Lx0.252W 4.50mmx6.40mm -55°C~125°C Soft Termination Surface Mount, MLCC 1825 (4564 Metric)
1825Y2500153GCT Overview
The size/dimension of the program on this device is 0.177Lx0.252W 4.50mmx6.40mm.In general, the temperature coefficient of resistance is defined as the change in electrical resistance of a substance per degree of temperature change.
1825Y2500153GCT Features
a size/dimension of 0.177Lx0.252W 4.50mmx6.40mm