1825Y2500153FCR
Mfr.Part #
1825Y2500153FCR
Description
CAP CER 0.015UF 250V C0G 1825
Temperature Coefficient :
C0G NP0 1B
Tape and Reel (TR)
Published :
Thickness (Max) :
0.098 2.50mm
Capacitance :
0.015µF
Size / Dimension :
0.177Lx0.252W 4.50mmx6.40mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Tolerance :
±1%
Voltage - Rated :
250V
Datasheets
1825Y2500153FCR
Knowles Syfer 1825Y2500153FCR
FlexiCap 1825 4564Metric Ceramic Capacitor 0.177Lx0.252W 4.50mmx6.40mm C0G NP0 1B ±1% 0.015muF