1825Y2500151GCR
Mfr.Part #
1825Y2500151GCR
Description
CAP CER 150PF 250V C0G/NP0 1825
Thickness (Max) :
0.098 2.50mm
Package / Case :
1825 (4564 metric)
Published :
Tolerance :
±2%
Capacitance :
150pF
Voltage - Rated :
250V
Size / Dimension :
0.177Lx0.252W 4.50mmx6.40mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Datasheets
1825Y2500151GCR
Knowles Syfer 1825Y2500151GCR
FlexiCap 1825 4564Metric Ceramic Capacitor 0.177Lx0.252W 4.50mmx6.40mm C0G NP0 1B ±2% 150pF