1825Y2500150JCT
Mfr.Part #
1825Y2500150JCT
Description
CAP CER 15PF 250V C0G/NP0 1825
C0G NP0 1B
Published :
Capacitance :
15pF
Voltage - Rated :
250V
Tolerance :
±5%
Thickness (Max) :
0.098 2.50mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Size / Dimension :
0.177Lx0.252W 4.50mmx6.40mm
Datasheets
1825Y2500150JCT
Knowles Syfer 1825Y2500150JCT
FlexiCap™ 15pF 250V Ceramic Capacitor ±5% C0G NP0 1B 0.177Lx0.252W 4.50mmx6.40mm -55°C~125°C Soft Termination Surface Mount, MLCC 1825 (4564 Metric)
1825Y2500150JCT Overview
Consequently, the program has size/dimension 0.177Lx0.252W 4.50mmx6.40mm.This coefficient is determined by the change in electrical resistance of a substance as a function of temperature; in general, its coefficient is C0G NP0 1B.
1825Y2500150JCT Features
a size/dimension of 0.177Lx0.252W 4.50mmx6.40mm