1825Y2500123KCT
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
1825Y2500123KCT
Manufacturer
Knowles Syfer
Package / Case
1825 (4564 metric)
Datasheet
Download
Description
CAP CER 0.012UF 250V C0G 1825
Manufacturer :
Knowles Syfer
Product Category :
Ceramic Capacitors
Mounting Type :
Surface Mount, MLCC
Thickness (Max) :
0.098 2.50mm
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Feature :
Soft Termination
Factory Lead Time :
8 Weeks
Capacitance :
0.012µF
Applications :
Boardflex Sensitive
Series :
FlexiCap™
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Package / Case :
1825 (4564 metric)
Voltage - Rated :
250V
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Temperature Coefficient :
C0G NP0 1B
Tolerance :
±10%
Size / Dimension :
0.177Lx0.252W 4.50mmx6.40mm
Datasheets
1825Y2500123KCT
Knowles Syfer 1825Y2500123KCT
FlexiCap™ 0.012μF 250V Ceramic Capacitor ±10% C0G NP0 1B 0.177Lx0.252W 4.50mmx6.40mm -55°C~125°C Soft Termination Surface Mount, MLCC 1825 (4564 Metric)
1825Y2500123KCT Overview
Consequently, the program has size/dimension 0.177Lx0.252W 4.50mmx6.40mm.This coefficient is determined by the change in electrical resistance of a substance as a function of temperature; in general, its coefficient is C0G NP0 1B.
1825Y2500123KCT Features
a size/dimension of 0.177Lx0.252W 4.50mmx6.40mm