1825Y2500122GCT
Mfr.Part #
1825Y2500122GCT
Description
CAP CER 1200PF 250V C0G/NP0 1825
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Tape and Reel (TR)
Published :
Thickness (Max) :
0.098 2.50mm
Size / Dimension :
0.177Lx0.252W 4.50mmx6.40mm
Capacitance :
1200pF
Tolerance :
±2%
Voltage - Rated :
250V
Datasheets
1825Y2500122GCT
Knowles Syfer 1825Y2500122GCT
FlexiCap™ 1200pF 250V Ceramic Capacitor ±2% C0G NP0 1B 0.177Lx0.252W 4.50mmx6.40mm -55°C~125°C Soft Termination Surface Mount, MLCC 1825 (4564 Metric)
1825Y2500122GCT Overview
This device's program size/dimension is 0.177Lx0.252W 4.50mmx6.40mm.A substance's temperature coefficient of resistance is generally defined as how its electrical resistance changes with per degree change in temperature.
1825Y2500122GCT Features
a size/dimension of 0.177Lx0.252W 4.50mmx6.40mm