1825Y2500102FCT
Mfr.Part #
1825Y2500102FCT
Description
CAP CER 1000PF 250V C0G/NP0 1825
Voltage - Rated :
250V
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Tolerance :
±1%
Published :
Temperature Coefficient :
C0G NP0
Capacitance :
1000pF
Thickness (Max) :
0.098 2.50mm
Size / Dimension :
0.177Lx0.252W 4.50mmx6.40mm
Datasheets
1825Y2500102FCT
Knowles Syfer 1825Y2500102FCT
FlexiCap™ 1000pF 250V Ceramic Capacitor ±1% C0G NP0 0.177Lx0.252W 4.50mmx6.40mm -55°C~125°C Soft Termination Surface Mount, MLCC 1825 (4564 Metric)
1825Y2500102FCT Overview
Programs on this device are of 0.177Lx0.252W 4.50mmx6.40mm size/dimension.Temperature coefficient of resistance refers to the change in electrical resistance of a substance per degree change in temperature, with C0G NP0 being the highest temperature coefficient.
1825Y2500102FCT Features
a size/dimension of 0.177Lx0.252W 4.50mmx6.40mm