1825Y2500100GCT
Mfr.Part #
1825Y2500100GCT
Description
CAP CER 10PF 250V C0G/NP0 1825
Tolerance :
±2%
Temperature Coefficient :
C0G NP0
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Published :
Thickness (Max) :
0.098 2.50mm
Capacitance :
10pF
Voltage - Rated :
250V
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Size / Dimension :
0.177Lx0.252W 4.50mmx6.40mm
Datasheets
1825Y2500100GCT
Knowles Syfer 1825Y2500100GCT
FlexiCap™ 10pF 250V Ceramic Capacitor ±2% C0G NP0 0.177Lx0.252W 4.50mmx6.40mm -55°C~125°C Soft Termination Surface Mount, MLCC 1825 (4564 Metric)
1825Y2500100GCT Overview
Consequently, the program has size/dimension 0.177Lx0.252W 4.50mmx6.40mm.This coefficient is determined by the change in electrical resistance of a substance as a function of temperature; in general, its coefficient is C0G NP0.
1825Y2500100GCT Features
a size/dimension of 0.177Lx0.252W 4.50mmx6.40mm