1825Y2000822KCR
Mfr.Part #
1825Y2000822KCR
Description
CAP CER 8200PF 200V C0G/NP0 1825
Thickness (Max) :
0.098 2.50mm
Tolerance :
±10%
Applications :
Boardflex Sensitive
Published :
Size / Dimension :
0.177Lx0.252W 4.50mmx6.40mm
Voltage - Rated :
200V
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Capacitance :
8200pF
Temperature Coefficient :
C0G NP0
Datasheets
1825Y2000822KCR
Knowles Syfer 1825Y2000822KCR
FlexiCap 1825 4564Metric Ceramic Capacitor 0.177Lx0.252W 4.50mmx6.40mm C0G NP0 ±10% 8200pF