1825Y2000563MXR
Mfr.Part #
1825Y2000563MXR
Description
CAP CER 0.056UF 200V X7R 1825
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Size / Dimension :
0.177Lx0.252W 4.50mmx6.40mm
Voltage - Rated :
200V
Temperature Coefficient :
X7R 2R1
Tolerance :
±20%
Thickness (Max) :
0.098 2.50mm
Capacitance :
0.056μF
Datasheets
1825Y2000563MXR
Knowles Syfer 1825Y2000563MXR
FlexiCap 1825 4564Metric Ceramic Capacitor 0.177Lx0.252W 4.50mmx6.40mm X7R 2R1 ±20% 0.056muF