1825Y2000563KXR
Mfr.Part #
1825Y2000563KXR
Description
CAP CER 0.056UF 200V X7R 1825
Tolerance :
±10%
Voltage - Rated :
200V
Size / Dimension :
0.177Lx0.252W 4.50mmx6.40mm
Thickness (Max) :
0.098 2.50mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Capacitance :
0.056μF
Temperature Coefficient :
X7R 2R1
Datasheets
1825Y2000563KXR
Knowles Syfer 1825Y2000563KXR
FlexiCap 1825 4564Metric Ceramic Capacitor 0.177Lx0.252W 4.50mmx6.40mm X7R 2R1 ±10% 0.056muF