1825Y2000562KCR
Mfr.Part #
1825Y2000562KCR
Description
CAP CER 5600PF 200V C0G/NP0 1825
Size / Dimension :
0.177Lx0.252W 4.50mmx6.40mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Capacitance :
5600pF
Tolerance :
±10%
Thickness (Max) :
0.098 2.50mm
Temperature Coefficient :
C0G NP0
Voltage - Rated :
200V
Published :
Datasheets
1825Y2000562KCR
Knowles Syfer 1825Y2000562KCR
FlexiCap 1825 4564Metric Ceramic Capacitor 0.177Lx0.252W 4.50mmx6.40mm C0G NP0 ±10% 5600pF