1825Y2000562JCT
Mfr.Part #
1825Y2000562JCT
Description
CAP CER 5600PF 200V C0G/NP0 1825
Tolerance :
±5%
Published :
Capacitance :
5600pF
Temperature Coefficient :
C0G NP0
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Voltage - Rated :
200V
Thickness (Max) :
0.098 2.50mm
Size / Dimension :
0.177Lx0.252W 4.50mmx6.40mm
Datasheets
1825Y2000562JCT
Knowles Syfer 1825Y2000562JCT
FlexiCap™ 5600pF 200V Ceramic Capacitor ±5% C0G NP0 0.177Lx0.252W 4.50mmx6.40mm -55°C~125°C Soft Termination Surface Mount, MLCC 1825 (4564 Metric)
1825Y2000562JCT Overview
A program's size/dimension is 0.177Lx0.252W 4.50mmx6.40mm for this device.Its coefficient is C0G NP0 and determines the change in resistance per degree of temperature for a substance.
1825Y2000562JCT Features
a size/dimension of 0.177Lx0.252W 4.50mmx6.40mm