1825Y2000562GCR
Mfr.Part #
1825Y2000562GCR
Description
CAP CER 5600PF 200V C0G/NP0 1825
Voltage - Rated :
200V
Tolerance :
±2%
Thickness (Max) :
0.098 2.50mm
Capacitance :
5600pF
Size / Dimension :
0.177Lx0.252W 4.50mmx6.40mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
1 (Unlimited)
Published :
Datasheets
1825Y2000562GCR
Knowles Syfer 1825Y2000562GCR
FlexiCap 1825 4564Metric Ceramic Capacitor 0.177Lx0.252W 4.50mmx6.40mm C0G NP0 ±2% 5600pF