1825Y2000562FCR
Mfr.Part #
1825Y2000562FCR
Description
CAP CER 5600PF 200V C0G/NP0 1825
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Thickness (Max) :
0.098 2.50mm
Capacitance :
5600pF
Size / Dimension :
0.177Lx0.252W 4.50mmx6.40mm
Voltage - Rated :
200V
Tape and Reel (TR)
Published :
Tolerance :
±1%
Datasheets
1825Y2000562FCR
Knowles Syfer 1825Y2000562FCR
FlexiCap 1825 4564Metric Ceramic Capacitor 0.177Lx0.252W 4.50mmx6.40mm C0G NP0 ±1% 5600pF