1825Y2000561KCT
Mfr.Part #
1825Y2000561KCT
Description
CAP CER 560PF 200V C0G/NP0 1825
Thickness (Max) :
0.098 2.50mm
Voltage - Rated :
200V
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Size / Dimension :
0.177Lx0.252W 4.50mmx6.40mm
Tolerance :
±10%
Capacitance :
560pF
Datasheets
1825Y2000561KCT
Knowles Syfer 1825Y2000561KCT
FlexiCap™ 560pF 200V Ceramic Capacitor ±10% C0G NP0 0.177Lx0.252W 4.50mmx6.40mm -55°C~125°C Soft Termination Surface Mount, MLCC 1825 (4564 Metric)
1825Y2000561KCT Overview
Consequently, the program has size/dimension 0.177Lx0.252W 4.50mmx6.40mm.This coefficient is determined by the change in electrical resistance of a substance as a function of temperature; in general, its coefficient is C0G NP0.
1825Y2000561KCT Features
a size/dimension of 0.177Lx0.252W 4.50mmx6.40mm