1825Y2000561GCT
Mfr.Part #
1825Y2000561GCT
Description
CAP CER 560PF 200V C0G/NP0 1825
Voltage - Rated :
200V
Capacitance :
560pF
Applications :
Boardflex Sensitive
Published :
Thickness (Max) :
0.098 2.50mm
Tolerance :
±2%
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Size / Dimension :
0.177Lx0.252W 4.50mmx6.40mm
Datasheets
1825Y2000561GCT
Knowles Syfer 1825Y2000561GCT
FlexiCap™ 560pF 200V Ceramic Capacitor ±2% C0G NP0 0.177Lx0.252W 4.50mmx6.40mm -55°C~125°C Soft Termination Surface Mount, MLCC 1825 (4564 Metric)
1825Y2000561GCT Overview
For this device, the size/dimension of the program is 0.177Lx0.252W 4.50mmx6.40mm.As a general rule, temperature coefficient of resistance is simply the change in electrical resistance of a substance per degree change in temperature, and its value is C0G NP0.
1825Y2000561GCT Features
a size/dimension of 0.177Lx0.252W 4.50mmx6.40mm