1825Y2000561FCR
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
1825Y2000561FCR
Manufacturer
Knowles Syfer
Package / Case
1825 (4564 metric)
Datasheet
Download
Description
CAP CER 560PF 200V C0G/NP0 1825
Manufacturer :
Knowles Syfer
Product Category :
Ceramic Capacitors
Series :
FlexiCap™
Applications :
Boardflex Sensitive
Mounting Type :
Surface Mount, MLCC
Published :
Factory Lead Time :
8 Weeks
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Feature :
Soft Termination
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Size / Dimension :
0.177Lx0.252W 4.50mmx6.40mm
Voltage - Rated :
200V
Thickness (Max) :
0.098 2.50mm
Capacitance :
560pF
Temperature Coefficient :
C0G NP0
Tolerance :
±1%
Package / Case :
1825 (4564 metric)
Operating Temperature :
-55°C~125°C
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Datasheets
1825Y2000561FCR
Knowles Syfer 1825Y2000561FCR
FlexiCap 1825 4564Metric Ceramic Capacitor 0.177Lx0.252W 4.50mmx6.40mm C0G NP0 ±1% 560pF