1825Y2000471GCT
Mfr.Part #
1825Y2000471GCT
Description
CAP CER 470PF 200V C0G/NP0 1825
Capacitance :
470pF
Tolerance :
±2%
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Voltage - Rated :
200V
Published :
Size / Dimension :
0.177Lx0.252W 4.50mmx6.40mm
Thickness (Max) :
0.098 2.50mm
Datasheets
1825Y2000471GCT
Knowles Syfer 1825Y2000471GCT
FlexiCap™ 470pF 200V Ceramic Capacitor ±2% C0G NP0 0.177Lx0.252W 4.50mmx6.40mm -55°C~125°C Soft Termination Surface Mount, MLCC 1825 (4564 Metric)
1825Y2000471GCT Overview
In the case of this device, the size/dimension of the program is 0.177Lx0.252W 4.50mmx6.40mm.The temperature coefficient of resistance is generally defined as the change in electrical resistance of a substance with respect to per degree change in temperature, and its coefficient is C0G NP0.
1825Y2000471GCT Features
a size/dimension of 0.177Lx0.252W 4.50mmx6.40mm