1825Y2000470KCT
Mfr.Part #
1825Y2000470KCT
Description
CAP CER 47PF 200V C0G/NP0 1825
Capacitance :
47pF
Voltage - Rated :
200V
Tolerance :
±10%
Size / Dimension :
0.177Lx0.252W 4.50mmx6.40mm
Tape and Reel (TR)
Published :
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Thickness (Max) :
0.098 2.50mm
Datasheets
1825Y2000470KCT
Knowles Syfer 1825Y2000470KCT
FlexiCap™ 47pF 200V Ceramic Capacitor ±10% C0G NP0 0.177Lx0.252W 4.50mmx6.40mm -55°C~125°C Soft Termination Surface Mount, MLCC 1825 (4564 Metric)
1825Y2000470KCT Overview
Using this device, the program has a size/dimension of 0.177Lx0.252W 4.50mmx6.40mm.This coefficient equals C0G NP0 indicates that a substance's electrical resistance changes with temperature per degree change.
1825Y2000470KCT Features
a size/dimension of 0.177Lx0.252W 4.50mmx6.40mm