1825Y2000391KCT
Mfr.Part #
1825Y2000391KCT
Description
CAP CER 390PF 200V C0G/NP0 1825
Size / Dimension :
0.177Lx0.252W 4.50mmx6.40mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Tolerance :
±10%
Voltage - Rated :
200V
Capacitance :
390pF
Thickness (Max) :
0.098 2.50mm
Datasheets
1825Y2000391KCT
Knowles Syfer 1825Y2000391KCT
FlexiCap™ 390pF 200V Ceramic Capacitor ±10% C0G NP0 0.177Lx0.252W 4.50mmx6.40mm -55°C~125°C Soft Termination Surface Mount, MLCC 1825 (4564 Metric)
1825Y2000391KCT Overview
This device's program size/dimension is 0.177Lx0.252W 4.50mmx6.40mm.A substance's temperature coefficient of resistance is generally defined as how its electrical resistance changes with per degree change in temperature.
1825Y2000391KCT Features
a size/dimension of 0.177Lx0.252W 4.50mmx6.40mm