1825Y2000390JCT
Mfr.Part #
1825Y2000390JCT
Description
CAP CER 39PF 200V C0G/NP0 1825
Thickness (Max) :
0.098 2.50mm
Temperature Coefficient :
C0G NP0
Capacitance :
39pF
Voltage - Rated :
200V
Published :
Tolerance :
±5%
Size / Dimension :
0.177Lx0.252W 4.50mmx6.40mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Datasheets
1825Y2000390JCT
Knowles Syfer 1825Y2000390JCT
FlexiCap™ 39pF 200V Ceramic Capacitor ±5% C0G NP0 0.177Lx0.252W 4.50mmx6.40mm -55°C~125°C Soft Termination Surface Mount, MLCC 1825 (4564 Metric)
1825Y2000390JCT Overview
In the case of this device, the size/dimension of the program is 0.177Lx0.252W 4.50mmx6.40mm.The temperature coefficient of resistance is generally defined as the change in electrical resistance of a substance with respect to per degree change in temperature, and its coefficient is C0G NP0.
1825Y2000390JCT Features
a size/dimension of 0.177Lx0.252W 4.50mmx6.40mm