1825Y2000390GCR
Mfr.Part #
1825Y2000390GCR
Description
CAP CER 39PF 200V C0G/NP0 1825
Temperature Coefficient :
C0G NP0
Size / Dimension :
0.177Lx0.252W 4.50mmx6.40mm
Capacitance :
39pF
Tolerance :
±2%
Voltage - Rated :
200V
Thickness (Max) :
0.098 2.50mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Feature :
Soft Termination
Published :
Datasheets
1825Y2000390GCR
Knowles Syfer 1825Y2000390GCR
FlexiCap 1825 4564Metric Ceramic Capacitor 0.177Lx0.252W 4.50mmx6.40mm C0G NP0 ±2% 39pF