1825Y2000330JCT
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
1825Y2000330JCT
Manufacturer
Knowles Syfer
Package / Case
1825 (4564 metric)
Datasheet
Download
Description
CAP CER 33PF 200V C0G/NP0 1825
Manufacturer :
Knowles Syfer
Product Category :
Ceramic Capacitors
Factory Lead Time :
8 Weeks
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Applications :
Boardflex Sensitive
Mounting Type :
Surface Mount, MLCC
Temperature Coefficient :
C0G NP0
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Published :
Series :
FlexiCap™
Feature :
Soft Termination
Thickness (Max) :
0.098 2.50mm
Package / Case :
1825 (4564 metric)
Voltage - Rated :
200V
Size / Dimension :
0.177Lx0.252W 4.50mmx6.40mm
Tolerance :
±5%
Capacitance :
33pF
Datasheets
1825Y2000330JCT
Knowles Syfer 1825Y2000330JCT
FlexiCap™ 33pF 200V Ceramic Capacitor ±5% C0G NP0 0.177Lx0.252W 4.50mmx6.40mm -55°C~125°C Soft Termination Surface Mount, MLCC 1825 (4564 Metric)
1825Y2000330JCT Overview
The size/dimension of the program on this device is 0.177Lx0.252W 4.50mmx6.40mm.In general, the temperature coefficient of resistance is defined as the change in electrical resistance of a substance per degree of temperature change.
1825Y2000330JCT Features
a size/dimension of 0.177Lx0.252W 4.50mmx6.40mm