1825Y2000330GCT
Mfr.Part #
1825Y2000330GCT
Description
CAP CER 33PF 200V C0G/NP0 1825
Capacitance :
33pF
Temperature Coefficient :
C0G NP0
Thickness (Max) :
0.098 2.50mm
Voltage - Rated :
200V
Tolerance :
±2%
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Published :
Size / Dimension :
0.177Lx0.252W 4.50mmx6.40mm
Datasheets
1825Y2000330GCT
Knowles Syfer 1825Y2000330GCT
FlexiCap™ 33pF 200V Ceramic Capacitor ±2% C0G NP0 0.177Lx0.252W 4.50mmx6.40mm -55°C~125°C Soft Termination Surface Mount, MLCC 1825 (4564 Metric)
1825Y2000330GCT Overview
Ceramic capacitor is 0.177Lx0.252W 4.50mmx6.40mm in size/dimension for this device.Generally, the temperature coefficient of resistance is defined as the change in electrical resistance of a substance with respect to temperature changes, and it is equal to C0G NP0.
1825Y2000330GCT Features
a size/dimension of 0.177Lx0.252W 4.50mmx6.40mm