1825Y2000273FCT
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
1825Y2000273FCT
Manufacturer
Knowles Syfer
Package / Case
1825 (4564 metric)
Datasheet
Download
Description
CAP CER 0.027UF 200V C0G 1825
Manufacturer :
Knowles Syfer
Product Category :
Ceramic Capacitors
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Feature :
Soft Termination
Package / Case :
1825 (4564 metric)
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Temperature Coefficient :
C0G NP0
Size / Dimension :
0.177Lx0.252W 4.50mmx6.40mm
Applications :
Boardflex Sensitive
Series :
FlexiCap™
Tolerance :
±1%
Published :
Thickness (Max) :
0.098 2.50mm
Mounting Type :
Surface Mount, MLCC
Capacitance :
0.027μF
Voltage - Rated :
200V
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Factory Lead Time :
8 Weeks
Datasheets
1825Y2000273FCT
Knowles Syfer 1825Y2000273FCT
FlexiCap™ 0.027μF 200V Ceramic Capacitor ±1% C0G NP0 0.177Lx0.252W 4.50mmx6.40mm -55°C~125°C Soft Termination Surface Mount, MLCC 1825 (4564 Metric)
1825Y2000273FCT Overview
Using this device, the program has a size/dimension of 0.177Lx0.252W 4.50mmx6.40mm.This coefficient equals C0G NP0 indicates that a substance's electrical resistance changes with temperature per degree change.
1825Y2000273FCT Features
a size/dimension of 0.177Lx0.252W 4.50mmx6.40mm