1825Y2000273FCR
Mfr.Part #
1825Y2000273FCR
Description
CAP CER 0.027UF 200V C0G 1825
Size / Dimension :
0.177Lx0.252W 4.50mmx6.40mm
Capacitance :
0.027μF
Tolerance :
±1%
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Thickness (Max) :
0.098 2.50mm
Voltage - Rated :
200V
Soft Termination
Published :
Datasheets
1825Y2000273FCR
Knowles Syfer 1825Y2000273FCR
FlexiCap 1825 4564Metric Ceramic Capacitor 0.177Lx0.252W 4.50mmx6.40mm C0G NP0 ±1% 0.027muF